دوره پایتون – python

دوره پایتون

پایتون یک زبان برنامه نویسی همه منظوره و سطح بالا و بسیار محبوب است که به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرد. توسط Guido van Rossum در سال 1991 ایجاد شد و توسط بنیاد نرم افزار پایتون توسعه یافت. این برنامه با تاکید بر خوانایی کد طراحی شده است و نحو آن به برنامه نویسان اجازه می دهد تا مفاهیم خود را در خطوط کمتری از کد بیان کنند.

نسخه های پایتون

دو نسخه اصلی پایتون وجود دارد: پایتون 2 و پایتون 3. هر دو کاملاً متفاوت هستند.

زبان برنامه نویسی پایتون (آخرین پایتون 3) در توسعه وب، برنامه های کاربردی یادگیری ماشین، همراه با تمام فناوری های پیشرفته در صنعت نرم افزار استفاده می شود. زبان برنامه نویسی پایتون برای مبتدیان و همچنین برای برنامه نویسان با تجربه با زبان های برنامه نویسی دیگر مانند C++ و جاوا بسیار مناسب است.

آموزش برنامه نویسی پایتون در آموزشگاه خضراء رایانه

برای ثبت نام در دوره پایتون کلیک نمایید.

بزرگترین نقطه قوت پایتون مجموعه عظیمی از کتابخانه استاندارد است، که دارد. پایتون یک زبان برنامه نویسی است که به شما امکان می دهد سریع کار کنید و سیستم ها را با کارایی بیشتری یکپارچه کنید.

محیط کاری پایتون

قبل از شروع برنامه نویسی پایتون، باید یک مفسر برای تفسیر و اجرای برنامه هایمان داشته باشیم.

Windows: مفسرهای زیادی برای اجرای اسکریپت‌های پایتون مانند IDLE (محیط توسعه یکپارچه) که به همراه نرم‌افزار پایتون دانلود شده از http://python.org به همراه نرم‌افزار پایتون ارائه می‌شود، به صورت رایگان در دسترس هستند.

لینوکس: پایتون با توزیع‌های محبوب لینوکس مانند اوبونتو و فدورا از پیش نصب شده است. برای بررسی اینکه کدام نسخه از پایتون را اجرا می کنید، “python” را در شبیه ساز ترمینال تایپ کنید. مترجم شروع و شماره نسخه را چاپ می کند.

macOS: پایتون 2.7 همراه با macOS ارائه می شود. برای پایتون 3 باید آن را به صورت دستی از http://python.org نصب کنید.

آموزش برنامه نویسی پایتون در آموزشگاه خضراء رایانه

برای ثبت نام در دوره برنامه نویسی پایتون کلیک نمایید.

پیش نیاز دوره پایتون

دانستن هر زبان برنامه نویسی می تواند امتیاز محسوب شود.

سایت های مختلفی هستند که برای یادگیری زبان برنامه نویسی پایتون می توان از آنها کمک گرفت مانند w3schools.

تمرین

بازگشت به بالا
error: محتوا محافظت شده است!!