دوره آموزش برنامه نویسی کودکان و نوجوانان اسکرچ

آموزش برنامه نویسی کودکان و نوجوانان با اسکرچ

آموزش برنامه نویسی کودکان و نوجوانان نه تنها برای آماده سازی شغلی آینده مفید است، بلکه برای ایجاد مهارت های تفکر منطقی و خلاقانه قوی نیز مفید است. اما با وجود مزایای واضح برنامه نویسی کودکان و نوجوانان، چگونگی شروع یادگیری برنامه نویسی هنوز هم می تواند برای بسیاری از خانواده ها گیج کننده باشد.

آموزش برنامه نویسی کودکان در رشت

به طور خاص، یکی از رایج ترین سوالاتی که والدین می پرسند، این است:

” فرزند من باید آموزش چه زبان برنامه نویسی را شروع کند؟”

برای کودکان و نوجوانان 8 تا 16 ساله، پاسخ ما زبان برنامه نویسی اسکرچ است.

برنامه نویسی کودکان – اسکرچ (Scratch) چیست و چرا برای بچه های کوچک بسیار عالی است!

بهترین آموزشگاه برنامه نویسی رشت – آموزش برنامه نویسی کودکان در رشت

اسکرچ بزرگترین انجمن برنامه نویسی در جهان برای کودکان و یک زبان برنامه نویسی کودکان و جوانان با رابط بصری ساده است که اجازه می دهد داستان های دیجیتال، بازی ها و انیمیشن ها را بسازند. اسکرچ یک زبان برنامه نویسی بصری است. یادگیری اسکرچ بسیار سرگرم کننده است. به عنوان یک زبان برنامه نویسی مبتنی بر بلوک، یادگیری مفاهیم کدنویسی را با کشیدن و رها کردن بلاک های کد رنگارنگ، ساده می کند. هیچ نحو (دستور) پیچیده ای مبتنی بر متن وجود ندارد، بنابراین یک کودک 8 به بالا می تواند سفر برنامه نویسی خود را به راحتی آغاز کند. برنامه نویسی کودکان با اسکرچ و حتی نوجوان بسیار جذاب و ساده است.

آموزش ICDL – مهارت های هفتگانه پایه

بر خلاف زبان های برنامه نویسی سنتی مانند پایتون که در آن کدنویس باید کد را بنویسد، برنامه نویسی اسکرچ جوانان و بزرگسالان را به طور یکسان قادر می سازد تا به راحتی بازی ها و برنامه های تعاملی را با اتصال بلوک های کد به هم بسازند. با اینکه اسکرچ (Scratch) برای کودکان و نوجوانان 8 تا 16 ساله عالی است ولی بچه های بزرگتر و بزرگسالان نیز می توانند از اسکرچ استفاده کنند! هر کسی با حداقل تجربه علوم کامپیوتر، برنامه نویسی با اسکرچ را به عنوان مقدمه ای قابل دسترس و دوستانه برای برنامه نویسی پیدا خواهد کرد.

آموزش برنامه نویسی کودکان در رشت بهترین آموزشگاه برنامه نویسی رشت

برنامه نویسان کودکان و نوجوان در کنار تمرین ماهیچه های خلاقیت خود می توانند مهارت های حل مسئله خود را منعطف کنند. اسکرچ به عنوان یک ترکیب عالی از منطق و تخیل عمل می کند اسکرچ هم سرگرم کننده و هم آموزشی است! همراه با کسب مهارت های جدید در اصول برنامه نویسی، به برنامه نویسان اسکرچ این فرصت داده می شود تا با یک جامعه آنلاین بزرگ ارتباط برقرار کنند. این به آنها اجازه می دهد تا پروژه های دیگر را کشف کنند، الهام بگیرند و خلاقیت های خود را به اشتراک بگذارند.

آموزش برنامه نویسی پایتون

اهمیت برنامه نویسی کودکان و نوجوانان با اسکرچ چیست؟

1. برنامه نویسی اسکرچ یک راه عالی برای آموزش برنامه نویسی به کودکان و نوجوانان است

آموزش برنامه نویسی کودکان و نوجوانان با اسکرچ روشی فوق العاده برای آشنا کردن بچه ها با برنامه نویسی و علوم کامپیوتر است. خلاقیت، حل مسئله و مهارت های تفکر انتقادی را در یک محیط سرگرم کننده و تعاملی تشویق می کند. برخلاف زبان‌های برنامه‌نویسی سنتی، که می‌تواند برای یک دانش‌آموز خردسال سخت یا ترسناک به نظر برسد، برنامه نویسی کودکان با اسکرچ به کودکان اجازه می‌دهد در برنامه‌های موجود خلاق باشند و داستان‌ها و بازی‌های خود را به عنوان بخشی از فرآیند توسعه دهند.

2. استفاده از اسکرچ آسان است و نیازی به دانش قبلی ندارد

کار با فناوری می تواند برای بچه ها ترسناک باشد، اما این محصول جدید به گونه ای طراحی شده است که آن را ساده و سرگرم کننده کند. استفاده از آن بدون توجه به دانش قبلی آسان است، به این معنی که بچه ها می توانند مستقیماً وارد شوند و شروع به ایجاد پروژه های جالب با ابزارهای موجود کنند. به همین دلیل است که رابط کاربری اسکرچ مملو از رنگ های زنده و عناصر بصری جذاب است.

آموزش برنامه نویسی کودکان در رشت بهترین آموزشگاه برنامه نویسی رشت

3. برنامه نویسی کودکان و نوجوانان با اسکرچ یک راه عالی برای آشنا کردن با دنیای علوم کامپیوتر است

آشنایی کودکان با علوم کامپیوتر فرصتی ارزشمند برای رشد شناختی آنهاست. قرار دادن کودکان در معرض برنامه نویسی (کدنویسی)، رباتیک و هوش مصنوعی، نگاهی اجمالی به مهندسی و فناوری اطلاعات به آنها می دهد و به آنها کمک می کند تا مهارت های منطقی، حل مسئله و تفکر انتقادی را در سنین پایین ایجاد کنند. یادگیری این اصول حتی می تواند مسیرهایی را برای ادامه تحصیل در این زمینه در آینده در زندگی باز کند.

علوم کامپیوتر از جمله برنامه نویسی کودکان و نوجوانان دانش بی پایانی را ارائه می دهد که می توانید همراه با فرزندانتان کشف کنید، در حالی که آنها پتانسیل آنچه را که می توانند ایجاد کنند و به دست آورند را کشف کنند. برخلاف سایر زبان‌های برنامه‌نویسی که قوانین سخت‌گیرانه‌ای در استفاده دارند و اغلب برای استفاده حداکثری از آن‌ها نیاز به یادگیری دستورات متنی مرتبط دارند، زبان برنامه نویسی کودکان و نوجوانان اسکرچ یک پلت فرم ایده‌آل برای بچه‌ها است تا تفکر برنامه‌ای را توسعه دهند که بعداً می‌توانند از آن به عنوان سکوی پرشی برای راه‌اندازی حرفه برنامه‌نویسی سطح بالا استفاده کنند.

4. از برنامه نویسی اسکرچ می توان برای ساخت بازی ها، انیمیشن ها و داستان ها استفاده کرد

برنامه نویسی اسکرچ ابزاری عالی برای آشنا کردن افراد در هر سنی خصوصا برنامه نویسی به کودکان و نوجوانان با مفاهیم اولیه کدنویسی و مبانی علوم کامپیوتر است. این یک راه عالی برای به دست آوردن مهارت های ارزشمند مانند حل مسئله و برقراری ارتباط در حین تفریح ​​است! امکانات بی پایانی مانند ایجاد بازی ها، انیمیشن ها و داستان ها را ارائه می دهد. با زبان برنامه نویسی کودکان و نوجوانان اسکرچ، کاربران می توانند با دسترسی به کتابخانه وسیعی از ماژول ها و راه حل های آزمایش شده در نبرد، اصول اولیه کدنویسی و طراحی را بیاموزند. از طریق رابط بصری آن، حتی مبتدیان می توانند در عرض چند دقیقه شروع به ساختن چیزی پویا کنند.

آموزش برنامه نویسی اسکرچ به کودکان در رشت

اسکرچ برای ایجاد پروژه های شگفت انگیز در سراسر جهان استفاده شده است! برای نام بردن فقط چند نمونه؛ داستان های تعاملی توسط بچه های پاراگوئه ایجاد شد که در مورد فرهنگ های مختلف از سراسر جهان آموزش می دهند. بازی‌های پلتفرم دوبعدی توسط بچه‌های هندی ساخته شده‌اند که زندگی پایدار را ترویج می‌کنند. و موزیک ویدیوها توسط بچه های مکزیکی ساخته شده است که تجربیات زندگی روزمره آنها را به تصویر می کشد. اینها تنها بخشی از پروژه های شگفت انگیزی است که توسط بچه ها با استفاده از Scratch ایجاد شده است!

5. بچه ها می توانند خلاقیت های خود را به صورت آنلاین با دیگران به اشتراک بگذارند

با ظهور فناوری، بچه ها اکنون به دنیایی از فرصت ها از نظر کشف پتانسیل خلاقانه خود دسترسی دارند. اشتراک گذاری خلاقیت های آنلاین یکی از راه هایی است که کودکان می توانند ایده های خود را به نمایش بگذارند و استعدادهای خود را در یک فضای عمومی نشان دهند.

چه آنها از نقاشی لذت ببرند یا از عکاسی، نوشتن یا کاردستی، برنامه ها و وب سایت های مختلفی وجود دارند که جامعه ای از بیان و خلاقیت را تقویت می کنند. بخش خلاق امروزه به شدت رقابتی است، بنابراین ایجاد حضور آنلاین در مراحل اولیه می‌تواند برای شروع جهش شغلی کودکان مفید باشد – در حالی که ارزش کار آنها را نیز برجسته می‌کند.

6. برنامه نویسی اسکرچ به ایجاد تفکر منطقی و مهارت های تفکر خلاق کمک می کند

از طریق درگیر شدن در برنامه نویسی کودکان و نوجوانان با اسکرچ این فرصت را دارند که طیف وسیعی از مهارت های مهم را تقویت کنند. نه تنها مقدمه ای بر اصول برنامه نویسی و علوم کامپیوتر ارائه می کند، بلکه به ایجاد منطق و توانایی های حل مسئله نیز کمک می کند. علاوه بر این، کار با Scratch تفکر خلاق را تشویق می‌کند و به بچه‌ها اجازه می‌دهد روی پروژه‌هایی کار کنند که هم از نظر بصری جذاب و هم کاربردی هستند.

همانطور که آنها داستان ها، بازی ها، انیمیشن ها و موارد دیگر را خلق می کنند، مهارت های ارتباطی انتقادی را در حالی که یاد می گیرند ایده های خود را با دیگران به اشتراک بگذارند، توسعه می دهند. علاوه بر ارائه یک رویکرد جذاب برای یادگیری کد نویسی با ویژگی کشیدن و رها کردن آن بر روی پالت و چیدمان منطقی کدها، همچنین مهارت های حل مسئله را به روشی عملی آموزش می دهد.

با پیشرفت در ایجاد پروژه، کودکان و نوجوانان یاد می‌گیرند که چگونه مشکلاتی را که در هنگام کدنویسی پروژه‌های خود با آن مواجه می‌شوند، عیب‌یابی کنند. این به آنها کمک می کند تا با تکنیک های حل مسئله در یک محیط باز که در آن پاسخ درستی وجود ندارد، اعتماد به نفس بیشتری پیدا کنند.

علاوه بر این، استفاده از اسکرچ می تواند به تقویت هماهنگی و مهارت های حرکتی کمک کند. این نیاز به حرکت لمسی دارد زیرا کاربران در منوها حرکت می کنند و تنظیمات را برای پروژه های خود سفارشی می کنند. همانطور که کودکان در طول زمان با رابط کاربری بیشتر آشنا می‌شوند، کنترل بهتری بر ماوس یا صفحه لمسی به دست می‌آورند و می‌آموزند که چگونه اقدامات مختلف به نتایج خاصی منجر می‌شود – که بیشتر قابلیت‌های حل مسئله آنها را افزایش می‌دهد.

آموزش برنامه نویسی کودکان و نوجوانان در رشت ، آموزش اسکرچ و بهترین آموزشگاه برنامه نویسی در رشت

7. برنامه نویسی Scratch رایگان است و برای هر کسی که به اینترنت متصل است در دسترس است

یکی دیگر از مزایای کلیدی استفاده از Scratch قابلیت دسترسی است. هیچ برنامه یا ابزار خاصی مورد نیاز نیست، فقط یک اتصال اینترنتی، یک مرورگر وب و یک حساب کاربری. این بدان معناست که فرزندان شما می توانند در خانه خود به یادگیری ادامه دهند. البته امکان استفاده از نسخه نصبی آن نیز وجود دارد.

برنامه نویسی کودکان و نوجوانان با اسکرچ یک ابزار عالی برای مبتدیانی است که به دنبال یادگیری مهارت های اولیه کدنویسی هستند. با چند کلیک ماوس، کاربران می توانند شروع به ایجاد و توسعه پروژه های ساده ای کنند که به آنها در درک اصول اولیه کدنویسی کمک می کند. با استفاده از این برنامه رایگان، افراد حتی در دورافتاده‌ترین نقاط جهان این فرصت را دارند که با صنعت به سرعت در حال رشد درگیر شوند و مهارت‌های توسعه خود را تقویت کنند.

اگر به دنبال راهی عالی برای آشنایی فرزندتان با برنامه نویسی و کدنویسی هستید، برنامه نویسی کودکان و نوجوانان با اسکرچ یک گزینه عالی است. استفاده از آن آسان است و نیازی به دانش قبلی ندارد و برای بچه ها عالی است. با برنامه نویسی کودکان با اسکرچ و حتی برنامه نویسی نوجوانان با اسکرچ، بچه ها می توانند بازی، انیمیشن و داستان بسازند. به علاوه، آنها می توانند آثار خود را به صورت آنلاین با دیگران به اشتراک بگذارند

بازگشت به بالا
error: محتوا محافظت شده است!!